برای سیزدهم رجب

یک: یکی از دعاهایی که مصطفی توی قنوت نمازهایش زیاد می‌خوانَد این است که خدا را قسم می‌دهد به علی بن ابیطالبسلام خدا بر او که در فرج صاحب‌مان تعجیل کند.1 بعد یک توصیفی از حضرت امیر توی آن دعا هست که من هر وقت حواسم باشد، دلم اوج می‌گیرد از عظمت آن وصف؛ «الذی لم یشرک بالله طرفه عین ابدا»؛ کسی که حتی به قدر چشم به هم زدنی به خدا شرک نورزید. باورش برای ماها که فکر و دل و زبان‌مان روزی هزار بار به شرک‌های جلی و خفی آلوده می‎شود سخت است. خیلی بزرگ باید باشد مردی که حتی به قدر پلک‌زدنی برای خدا شریک قایل نشد.

 دو: هر قدر هم فکر کنیم که مستقل هستیم و روی پایِ خودمان، هر قدر هم درس‌خوانده باشیم، دستمان توی جیب خودمان باشد، مدرن زندگی کنیم، روشن‌فکر باشیم، حتی رگه‌های فمنیستی لابه‌لای افکارمان جا خوش کرده باشد، خودمان هم می‌دانیم چه‌قدر به شما وابسته‌ایم. خدا این‌طور خواسته که شماها مایه‌ی قوام ما باشید؛ تکیه‌‌گاه روزهای تلخ و شیرین زندگی‌مان. روزتان، روزگارانتان مبارک مردهای خوبِ مهربان!

 سه: و روز پدر هم؛ برای همه‌ی سایه‌های مستدام بالاسر، آغوش‌های امن، شانه‎‌های مهربان، تکیه‌‌گاه‌های استوار، گوش‌های صبور شنوا، دست‌های پرکار و خسته، صورت‌های آفتاب سوخته هزاران بار مبارک.                                              

 

1- اللهم انی اسئلک بروح ولیک علی بن ابیطالب الذی لم یشرک بالله طرفه عین ابدا ان تعجل فی فرج مولانا صاحب الزّمان روحی لتراب مقدمه الفداه

/ 14 نظر / 401 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کوثر

سلام مریم بانو جان چه دعای قشنگی... دعای خاصی است؟! (دیدم چون دعاهایی است که توصیه شده در قنوت بخوانید، اما می خواستم بپرسم که بخشی از دعای خاصی است یا نه؟!) روزشان مبارک... دعا کنیم برای همه آن هایی که به تنهایی دارند زندگی می کنند، ان شاءالله قوام زندگی شان را بیابند.

م.ش

بر شما مبارک این روزهای زیبا و دلربا .التماس دعا

312+1

تعریف یک زن مومنه موفق چیه؟! چطور میشه یک زن امروز روز ، با تعریف رایج، موفق باشه و فمینیست نباشه ؟ ب نظر من اگه شدنی باشه سخت ترین کار دنیاست!

zeinab

و آنهایی که زیر خاک آرمیده اند، که آن زیر دیگر برای تکیه کردن دختران زیبا اسما و رقیه وسمیه و اینها که دوستشان دارم ... همیشه دیگر جایی نیست... روزشان پر از نور های طلایی ...

مینا

سلام بر مریم بانوی عزیز[گل] و عرض ِ تبریک این ماه و این روز و شبها، بر شما و عزیزانتان[گل] التماس دعا. پاینده باشید.

مادرت

سلام دخترم زیارتا قبول بانو خیر مقدم مشتاق دیدار عزیزم[گل]

کوچه پنجم

روز مبعث پیامبر، بیست و هفتم رجب امام عظیم الشأن: روز مبعث روزی است که خدای تبارک وتعالی، موجود کاملی را که از او کامل‌تر نیست و نمی‌شود باشد، مأمور کرد که تکمیل کند موجودات را.

علی شهبازی

سلام. خسته نباشید. میخواستم بپرسم رشته تحصیلی شما مدیریت دولتی بوده؟ چون عنوان یه مقاله رو دیدم (بررسي ارتباط ميان کارآفريني اجتماعي و اثربخشي عملکرد در سازمانهاي غير دولتي زنان) که اسم شما هم جزء نویسنده‌هاش بود و البته بنده هم دارم برای ادامه تحصیل به این رشته فکر می‌کنم و میخواستم اگه شما هم توی این رشته تحصیل کردید ازتون راهنمایی بگیرم. ممنون.

سمیرا

سلام بانو عیدت مبارک بیا و بنویس و دلمونو خوش کن به بودنت.... +التماااااااااس نور

لطفا به مامانتون بگین بنویسن راجع به نکات تربیتیشون ممنون میشن