ما آدم‌های بی‌سلیقه

ما آدم‌های بی‌سلیقه‌ای هستیم برای جور کردنِ بهانه. که توی موقعیت‌هایی، حرف‌های ظریفی بزنیم، کارهای کوچکِ خاصی بکنیم که توی لحظه‌های مبادا به کارِمان بیایند. ما حتّی بلد نیستیم یک جورِ قشنگی ادب کنیم جلویِ اسمِ مادرش. که بهانه بدهیم دست‌‌ش. که نظرکرده‌اش بشویم. که به چشم‌ش بیاییم. که تویِ لحظه‌های سختِ امتحان، برِمان گردانَد سمتِ خودش. که توی لحظه‌های پشیمانی، مهربانانه بگوید؛ اِرفع رأسک. یتوبُ الله عَلیک.   

/ 9 نظر / 14 بازدید
محمد

متنِ اعتقالی‌ای نیست؛ لطفا احساسی ننویسید. به تعبیرِ مرحوم سیدحسن حسینی: اگر گلوی او نبود، «عقلِ این حنجره هرگز به فریادهای بند قد نمی‌داد» و حقیقتا هم این‌گونه‌ست. عزای حسین عزای معقولیه. به هم‌این دلیل هرچه‌قدر تو این فضا مصیبت رو به سمتِ مباحثِ عقلی سوق بدیم، کارِ درستی کردیم و قرینِ به صحت و صواب بوده به‌نظرم.

بی می ناب زیستن نتوانم.

همیشه لحظه هایی در پهنای زندگی انسان وجود دارد که نقش تعیین کننده ای در سرنوشت این مخلوق مختار بازی می کند شاید خوب عمل کردن در این لحظه ها را بتوان خوش سلیقه ای تعریف کرد . چیزی که از ابتدای برخورد حر با امام مشاهده می شود ادب و احترامی است که او نسبت خاندان رسول خدا دارد و اوج این احترام را در رویارویی معروفش با امام حسین علیه‎السلام می توان دید {{امام حسین علیه‎السلام به حر فرمود: مادرت به عزایت بنشیند چه قصدی داری؟ حر گفت: آگاه باشید که به خدا قسم اگر غیر شما از عرب به من آن عبارت را می‎گفت - در حالی که وضعیت او چون شما باشد همین عبارت را به او باز می‎گفتم. اما به خدا قسم برای من این (حق) نیست که یاد مادر شما کنم مگر به نیکوترین وجهی که می‎توانم }}که نشان دهنده شناخت و اخلاص اوست این شناخت و اخلاص است که در معبرهای سخت دنیا انسان را از معرکه هلاکت نجات می دهد.

مینا

یا "ثار الله"، یا "ابا عبدالله"، اشفع لنا عند الله... ممنون که ما را "بهار نارنجی" می کنید. خوشحال میشم به من هم سر بزنید.

فاطمه

من نه داستان زهیر رو می فهمم و نه حر رو!!! انگار در این ها همه چی از جانب خود آقا بوده! باز حر یه ادبی داشته اما از زهیر خبری ندارم! پس ما چی؟ یعنی میشه؟ پس کی؟ همین طوری داره وقت میگذره،همش به خسران! پس کجاست عنایتشون؟ اگه قرار بود من کاری بکنم و اگر میتونستم که تا به حال انجام میدادم! جریان چیه؟ واقعا سوال می کنم،اگه میشه،اگه میدونید جواب بدید!

بي نام

عالي بود اين يكي! مثل بقيه!!

شکلات

خیلی خیلی قشنگ و کاملا غیر منتظره بود. بخصوص جمله ی آخر که کلی حسرت نشوند به دلم.

فیدبک

خدا از خیر دنیا و آخرت هر چه می‌خواهی بهت بدهد.. روضه‌ی سنگین زیبایی بود.. خدا خیرت بدهد