رسالتی از نو، پیام‌‎بری دوباره

صفحات بعدی لهوف را که ورق می‎زنم، فکر می‌کنم از همین امشب دستِ خدا رویِ قلبِ شماست؛ که دل‎تان در تلاطم آن‌همه حادثه‎ی درد از هم نمی‌پاشد. و فکر می‎کنم این قیام چهل روزه‌ی پیش رو، بی یک «ربط» الهی ممکن نیست؛ «وَ رَبَطنا عَلی قلوبِهم اِذ قاموا...»*. و فکر می‌کنم «اللهمّ تقبل منّا هذا القربان» و «ما رأیتّ الّا جمیلاً» کلمه‌های خداست که بر زبانِ شما می‎نشیند. و فکر می‌کنم صدای خداست که در حنجره‌ی شما می‎پیچد؛ وقتِ همه‎ی خطابه‎های وحی‎گونه‌ی کوفه و شام، و فکر می‌کنم دست خدا در آستین شماست؛ وقتی پرچم سنگینِ عاشورا را همه‌ی این چهل روز بر فراز نگه داشته‌اید و قوّت خدا در زانوانِ شما؛ که نمی‎افتید، که فرو نمی‎ریزید، که نمی‎شکنید. که تمام نمی‎شوید تا پیام کربلا ناتمام نمانَد... و سلسله‌ی نبوت اگر به آخر نرسیده بود فکر می‎کردم شما از امشب مبعوث می‎شوید؛ به رسالتی دوباره. و من می‌آمدم که به رسالتِ شما ایمان بیاورم.  

 

* و بر دل‎هایشان ربط زدیم (دل‎هایشان را استوار گردانیدیم) آن‌گاه که (علیه شرک) قیام کردند و گفتند: پروردگارِ ما، پرودگار آسمان‌ها و زمین است... ( سوره کهف/ آیه 14)

/ 7 نظر / 76 بازدید
صبا

سلام نیمه های پنهانی که روایت می کنید، بسیار دلنشین است. ممنون[گل]

لایبر

فرموده است از برکاتش برادرش آئینه‌دار حیدر کرار زینب است تا کوچه‌اش قبیله لیلا ادامه داشت تا خانه‌اش گدایی عیسی ادامه داشت در چشم او تلاطم دریا ادامه داشت بر قامتش قیامت مولا ادامه داشت زینب نبود حضرت زهرا(س) ادامه داشت خاتون خانه‌دار دو دلدار زینب است امان از دل زینب...امان مسجد اموی دل ادم رو اتیش میزنه...من میگم تل زینبیه امیدی بود...نور چشمی بود...امان از دم غروبهای مسجد اموی... امان از دل زینب...

...

تا عصر عاشورا نیمه های پنهان را کسی ندید که بخواهد روایت کند خب ... آفتاب همیشه پشت ابر نمی ماند که... خیمه ها آتش گرفته نگرفته ، هر چه نیمه ی پنهان بود، آشکار شد . سلام بر آن گوش های خون آلود و پاره شده..

زهرا

السلام علیک یا بانوی صبر یا زینب

زندگی روزمره توی حوض کوچک آب

السلام علیک یا جبل الصبر... آه یا زینب

آسمان

با چند نمودار مفید برای مبحث ازدیاد جمعیت به روزم

صبح هنر

سلام ضيافتي از هنر انقلاب برپاست. از شعر و ادب تا سينما و موسيقي. شما هم دعوتيد .::صبح هنر::. اولين و تنها پايگاه تخصصي هنر انقلاب در صورت تمايل و جهت ترويج هنر انقلاب با نام " پايگاه خبري هنر انقلاب .::صبح هنر::. " لينک نماييد www.sobhehonar.ir مبلغ هنر انقلاب باشيد، حتي با يک نظر