بچّه‌های قرآن

همیشه فکر کرده‌ام، بچّه مذهبی‌ها هزار تا طیفِ رنگی دوست‌داشتنی دارند. شخصیت هر کدام‌شان را که کنکاش کنی، یک رنگی از رنگ‌های دغدغه‌های ارزشی، بروز و ظهور بیشتری دارد.
بعضی‌هایشان پر از دغدغه‌های ظهور و انتظارند؛ اهالی گفتمان مهدویت. بعضی‌هایشان امام حسین‌ی‌اند. داغ عاشورایی‌شان همیشه تازه است؛ بچّه‌ هیئتی‌ها. بعضی‌ها همه فکر و ذکرشان سیاست است و احیای اندیشه‌ها و آرمان‌های ناب امام و انقلاب‌. بعضی دیگر، درد محرومین و مستضعفین و پابرهنه‌ها ناآرام‌شان کرده و می‌شوند بچّه‌های جهادی. بعضی‌هایشان بچه درس‌خوان‌های در اندیشه تولید علم و تکنولوژی، در اندیشه انقلاب فرهنگی و اسلامی‌شدن دانشگاه؛ استادهای آینده.‌ بعضی‌ها عشق شهید و شهادت و ایثار و دفاع مقدس.. خیلی راحت می‌شود ویژگی‌های هر کدام‌شان را هم ردیف کرد. شناختن‌شان اصلاً سخت نیست. 
دیروز که دوباره با سارا و صهبا و زینب توی مسجد دانشگاه نشسته بودیم، که خوب نگاه‌شان می‌کردم، که دغدغه‌ها و حرف‌هایشان را می شنیدم که درد مهجوریت قرآن بود، که ترنم آیه‌ها، وقتی از حافظه نورانی‌شان می‌گذشت و بر لب‌هایشان جاری می‌شد، بر جانم می‌نشست، داشتم فکر کردم من از این طیف‌های روشن رنگ رنگ، رنگ بچه‌های قرآنی را چقدر دوست دارم... دیروز که حلقه سه‌شنبه‌هایمان پا گرفته بود، حلقه‌ای که نگینش همیشه قرآن بوده، همیشه قرآن هست.

/ 4 نظر / 22 بازدید
دامگاه

این هم یک مکتب تفکیک مگر مباینند این دسته ها؟

محمد

کاملا مشخصه که نگاه‌تون این‌جوریه. راستی چی شد شما «قرآنی» شدید؟ خیلی جالبه. شما تخصصا قرآنی‌اید. خبر دارم که جلساتِ تفسیرِ آقای قاسمیان رو می‌رفتید و احتمالا می‌رید. غیر از اون و قبل از اون چی شد؟ اهلِ حفظ و قرائت هم بودید یا هستید؟ از کجا شد؟ چرا؟

م

الحمدلله نحمده و نستعینه و نؤمن به و نتوکّل علیه الّلهمّ صلّ علی محمّدٍ المصطفی و علیٍّ المرتضی و فاطمة الزّهرآء و الحسن الرّضا و الحسین المصفّی و جمیع الأوصیآء مصابیح الدّجی و اعلام الهدی و منار التّقی و العروة الوثقی و الحبل المتین و الصّراط المستقیم و ... و مدّ فی اعمارهم و زد فی اجالهم و بلّغهم اقصی امالهم دیناً و دنیا و آخرةً انّک علی کلّ شی‌ءٍ قدیرٌ ... بعضی‌ حسینی صلوات الله و سلامه علیه ... ... بعضی‌ پر دغدغه‌های ظهور ... ... بعضی‌ در اندیشه تولید علم و تکنولوژی در اندیشه انقلاب فرهنگی و اسلامی ‌شدن دانشگاه استادهای حال و آینده ... ... و همه‌اشان اهل ولاء و قرآن مجید ... ... چه قدر! دوست‌‌اشان دارم ... همه‌‌اشان را ... رفق وفق‌اشان فزون الّلهمّ صلّ علی محمّدٍ و آل محمّدٍ و اعنّا علی شکرک و ذکرک و طاعتک و عبادتک برحمتک یا ارحم الرّاحمین

م

یا حی یا قیوم ... حفظی که از روی تشنگی و عطش باشد ... سلام علیکم استاد گرامی تشنه حفظ ام ... مشتاق فهم صحیح راغب عمل صالح محتاج دعایتون شب جمعه است ... این بنده کوچک ملتمس و محتاج دعای حافظان بزرگوار و عاملان عارف ... ... و ما توفیقی الا بالله علیه توکلت و الیه انیب ... اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم