یکم ذی‌حجه

می‌شود همین حالا نشست سر سجاده و خدا را سوگند داد به لحظه‌های اول ذی‌حجه و به بیت عزیزی که بنا و بنیادش همین لحظه‌ها چیده می‌شود، به آن خانه‌ی کوچک که در زیر سقفش دو دریا به هم می‌رسند، به مهار ناقه‌ی بانو که در دست سلمان است، و به پیرهن عروسی‌اش که سهم آن زن مسکین می‎شود، به هم‌این لحظه‌های سرور و بهجت قلب علی سلام خدا بر او و به زرهش که کابین زهرا شده و به جهیزیه‌ای که بیشترش ظرف‌های سفالی‌‌ست+‌...  می‎شود خدا را به این‌ها قسم داد که رها نکند زندگی‎مان، زندگی‌هایمان را. که لطف او اگر نباشد،‌ رشته‌ی مهر و پیوندی باقی نمی‎ماند.

و باید صدقه بدهم برایت فاطمه؛ برای این رشته‌ی مهر نو...   


+جهیزیه‌ی زهرا که دید گریه کرد. بعد دستهایش را به آسمان بلند کرد و گفت: «اللهم بارک لقوم جل انیتهم الخزف»؛ خدایا برکت ببار بر خانواده‌ای که بیشتر ظرف‌هایشان گِلی‌ست. 

/ 6 نظر / 71 بازدید
لایبر

سلامی مریم بانوی مهر و مهربانی خدایا تو را به حق خانم فاطمه زهرا (سلام الله علیها)و مولا علی (علیه السلام) ما را یک آن به حال خودمان رها نکن... الهی امین یا رب العالمین تمام لحظه های با هم بودنتان مستدام باد بانو التماس دعا از نوع خیلی فراوانش

لایبر

مَرجَ البَحرَین یَلتَقیان. فرشته‌ها نزدیک‌تر آمده‌ بودند تا در شهود، با ماه انباز بشوند. زیر سقفِ آن خانه گِلی، دو دریا به هم رسیده بودند‌.

ذره

سلام فاطمه نعمت بود....علی شاکر بود سالروز پیوند آسمانی شان بر شما مبارک....

مسیر

[گل]ممنونم ازین حال خوب و بوی بهارنارنجی که به اشتراک گذاشتی مریم بانوی عزیزم! خیلی ممنونم.[گل]

روزوصل دوستداران یاد باد یاد باد آن روزگاران یاد باد کامم از تلخی غم چون زهر گشت بانک نوش شادخواران یاد باد

سناء

مهر، رزق هر لحظه تون باشه الهی زیر نگاه علی و زهرای فاطمه اش[گل] ممنون از این حال خوب[قلب][گل]