کریم

با خودش فکر کرد* حالا که بعد چند روز اقامت توی مدینه، دارد می‌رود از علیّ‌بن‌موسی خداحافظی کند و به عراق برگردد، یکی از پیرهن‌های آقا را بگیرد که موقع مرگ کفنش باشد. بعد فکر کرد خوب است چند درهم هم از آقا بگیرد تا برای دخترهاش، انگشتری سوغات بخرد. خودش را که برای خداحافظی به آغوش علیّ‌بن‌موسی سپرد دیگر نفهمید چه شد. آن‌قدر غرقِ اشک و دل‌تنگیِ وداع شد که یادش رفت خواسته‌هایش را بگوید. به سختی دل بُرید و خداحافظی کرد و بیرون آمد. چند قدمی از علیّ‌بن‌موسی فاصله نگرفته بود که شنید صدایش می‌زنند:
-ریّان!
-بله آقا!
-دلت نمی‌خواهد چند درهم به تو بدهم که برای دخترهات انگشتری بخری؟ نمی‌خواهی یکی از پیرهن‌هام را به تو هدیه بدهم تا موقع مرگ کفنت بشود؟!
 

*ریّان بن صلت.

خواستم بگویم یک هم‌چین خانواده‌ای هستند این‌ها! خواسته‌های پنهانِ دلت را رصد می‌کنند. نخواسته، می‌دهند.

/ 19 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه

هرروز به وبلاگتون می یام ،تا غبار دلموبگیرم ...تازه از مشهد اومدم اما دوباره دلتنگم کردین ...[گل]

فاطمه

متن زیبایت اشکم را درآورد، درآوردنی! راستی از نظری هم که برام گذاشته بودی ممنونم.

دلم به اندازه کافی تنگ هست برای دیدار...به اندازه کافی غمگینم ...از بیچارگی وبی سعادتی ام حسرت به دلم ...شما دیگه اینقدردلم روبرای امام تنگ نکنید ...

فاطمه

سلام مریم خانوم چقدر نوشته هاتون دلنشینه و عارفانه هست آدم سختش میشه برا شما مطلبی بنویسه یک ماهی میشه از حرم عشق و صفا برگشتم ولی انگار عمری برایم گذشته هنوزم وقتی حرم آقا رو از تلویزیون میبینم قلبم پر میکشه وقتی دل درد داشتم و برام شکلات کاکائویی فرستاد ..... هیچ وقت بادم نمیره این خواهر کوچکتان را از دعای خیرتان محروم نکنید آرزو دارم انشاءالله شهادت در رکاب امام زمان (عج) روزیتان ( و روزیم ) شود .

بسیجی

سلام خیلی وبلاگای زیبایی دارین / خواستم بگم با اجازتون از مطالبتون کپی می گیرم برا دوستان تو پارسی بلاگ اسمتونو زیرش می نویسم / امیدوارم راضی باشین هم از اینجا هم از حرفی برای تمام فصول عالی معنای آیه ها رو شرح می دین خداقوت یا علی

مسافر

در حضرت کریم تمنا چه حاجت است ... غیبت داری بانو ؟ خوبی ؟ در پناه خدا [گل][قلب]

نسیم

زیارتتان قبول حق التماس دعا[گل]

مینا

سلام مريم خانم نازينين؛ ممنون از لطف و محبت هميشگيتون؛ سه شنبه كه كامنت گذاشتم، نميدونستم اون "به زودي" كه گفتم، اينقدر زود قراره به واقعيت بپيونده...؛ به هر حال، خدا رو شكر، اميدوارم مشمول دعاي خيرتون بوده باشم؛ پاينده باشيد.