بیعتِ سخت

مرد از غصه دق می‌کرد از شنیدنِ آن‌که سربازی شامی توی دوردست‌ها، خلخال از پای زنی یهودی به غارت برده بود. درد، همه‌ی وجودش را می‌آکند وقتی بیوه‌زنی توی پس‌کوچه‌های کوفه، مَشک سنگینِ آب را بر پشت می‌کشید و می‌بُرد. خودش را مجازات می‌کرد، صورتش را به آتش تنور می‌سوزاند اگر از حالِ یتیمان غافل می‌شد.


هر روز بارها به ولایتش شهادت می‌دهم. غدیر که بیاید به همه با لبخند می‌گویم؛ «خدا را شکر که ما را از متمسّکین به ولایت او قرار داد». اما از غصه‌ی درد و رنج مردان و زنان و کودکانی توی کوچه‌های دور و نزدیک نمی‌میرم، دق نمی‌کنم، از درد به خودم نمی‌پیچم. خودم را برای این‌همه غفلت مجازات نمی‌کنم...

این الفاظِ لقلقه‌ی زبانم را نبینید. همیشه گفته‌ام بیعت کردنِ با شما سخت است، پذیرفتنِ ولایتِ شما سخت است، شیعه‌‌ شدن بر مردی که توی مسیر حق، آن‌همه به خودش سخت می‌گرفت سخت است، «ابوذر» و «مقداد» و «میثم» شدن و ماندن سخت است، پایِ بیرق تو ماندن سخت است. +

/ 9 نظر / 15 بازدید
وحید مننتظر

سلام خانم روستا . خدا وقت ! از مطالب مربوط به نیمه های پنهان اجازه داریم استفاده کنیم ؟ در پیجی به همین نام در شبکه ی اجتماعی گوگل پلاس . من قبلا از پستای حرفی برای تمام فصول شما استفاده کردم تو این شبکه و کلی هم استقبال شده بود . اجرتون با خدا برای اینکه جوابتون رو ببینیم میام رو همین پست !! ممنون اگه جواب بدید .

وحید مننتظر

اگه اجازه بدید از این پست هم استفاده کنم ! :( واقعا قلمتون دل نشین هست .. . من ستون برای خاطر آیه ها تو همشهری جوان شما رو هم دنبال میکنم عالین ! - - - تو نوشته هاتون خیلی جاها از "توی" استفاده میکنید .. من بجای توی "در رو میذارم ! مثلا در یاد داشت جهت پنجم زدید : توی همه لحظاتی که . ... در همه لحظاتی که ! خواستم اجازه اش رو بگیرم راضی باشید .

وحید مننتظر

خانم روستا میشه ازتون در خواست کنم بیاید اونجا عضور بشید و مطالبتون رو قرار بدید ؟>؟ واقعا به بزرگوارانی مثل شما اونجا نیاز هست . مطالبتون هم مخاطبان بیسیار بیشتری پیدا میکنند .

حامد

الحمدلله الذی جعلنا من التمسکین بولایته...

تسنیم

غدیر "کربلای عوام" بود و کربلا "غدیر خواص" . در غدیر با آنکه بیعت گرفته شد ٬ جفا شد. اما در کربلا با آنکه بیعت برداشته شد٬ وفا شد. عیدتان مبارک.

لينك‌زن

سلام خانم روستاي عزيز اين پست وبلاگ شما در گزارش "لينك‌زن" بازنشر داده شد باتشكر لينك‌زن http://linkzan.com/archives/2115

مسافر

سخته خیلی در پناه خدا [گل][قلب]