هلالَ اَمنٍ وَ ایمانٍ

یک؛ یک مناجات خوبی حضرت سجاد سلام خدا بر او  توی صحیفه‌شان دارند که با هلال ماه حرف می‌زنند1. آن وسط‌هاش به هلال نو می‎گویند؛ خدا تو را کلید ماه‌ی نو برای برنامه‌ای نو قرار داد2. پشت‌بندش دعاهای خوبی می‌کنند برای ماه نو و برنامه‌های نو و اتفاق‌های خوبی که می‌شود از خدا خواست توی این ماه بیافتد.  

دو: موسیسلام خدا بر او از روز اول ذی‌قعده سی روز با خدا قرار گذاشت، خدا هم ده روز اضافه کرد این قرار ملاقات‌ را؛ که این چهل روز یادگار بماند برای همه‌ی آن‌ها که هلال نوی ذی‌قعده را بهانه‌‌ای برای قرارهای خوب می‌‌کنند. قرارهای خوبِ چهل روزه شاید.

سه: تهران که بودم فاصله‌ام تا شما متروی ترمینال جنوب بود و سواری‌های قم ... حالا که دورتر شده‌ام و دستم کوتاه‌تر، باز مرا بخوانید بانو؛ ماهِ خانواده‌ی شما آمده دوباره؛ ‌بگیر از من جهانم را ولی بانو حرم را نه/ تمام جاده‌ها آری خیابان ارم را نه3.

چهار؛ روزهای ذی‌قعده هوای صحن و سرای شما را هم زیاد به سر آدم می‌زند. و این ذکر صلوات خاصه اگر نبود چه بزرگ‌تر می‌شد حجم دلتنگی من برای ملاقات شما؛ اللهمّ صلّ علی علیّ بن موسی الرّضا المرتضی.

 

1. دعای چهل و سوم؛ وکان من دعائه علیه السلام اذا نظر الی الهلال

2. جعلکَ مفتاحَ شهر حادث لامرٍ حادثٍ                                                                    

3. مطلع شعری از خانم زهرا بشری موحد 

/ 8 نظر / 113 بازدید
بشری

سلام دهه کرامت مبارک باد بر شما. فاصله تهران تا قم کم است اما بانو باید بطلبد ما را. چقدر انتظار کشیدم تقریبا از سه سال پیش توفیق رفیقم نبود هربار نیت می کردیم با همسر برویم هر بار نمی شد. زیارت خواهر را از برادر طلب کردم و الحمدلله اجابت شد. دیروز در روز میلادشان بانو بالاخره ما را طلبید. بوی مدینه می وزد از دیار ما / ما در جوار حضرت زهرا (ع) نشسته ایم. دعاگوی دوستان مجازی هم بودیم. التماس دعا در چله عاشقی[گل][گل][گل]

مسیر

توی قرارهات یاد ما هم باش لطفا![گل]

سمانه

سلام و محبت پست هات باعث میشه قول و قرارها یادآوری بشه تا یادم نره قلمت پربرکت دعاگو و محتاج دعات هستم

مسیر

چشم به دیده منت!

نرگس.

سلام به همان نسبت که ابر نویسنده زیاد دیده ام در عمرم، ابر نویسنده ی معتقد کم دیده ام! خوش حالم که پیدایتان کردم ! خوش حالم که می خوانم تان !

ساجده

وای قم خیابان ارم حیاط شسته شده ضریح السلام علیک یا بنت موسی بن الجعفر

سیده

همسابه سایه ات به سرم مستدام باد مگر کجایید الان؟؟؟؟ من مدتها کل وبلاگتان را خوانده ام انگار با شما دوست هستم