بعونکَ یا محوِّلَ الحَول

1) دهه هشتاد را دوست می داشتم. دهه تحوّل بود توی زندگی من. اگر قرار باشد زنده بمانم، بعید می‌دانم تا آخر عمر هیچ دهه‌ای این‌قدر برایم پرفراز و نشیب و پر تجربه باشد. خداحافظ دهه هشتاد! خداحافظ سال هشتاد و نه!

2) سلام دهه نود! سلام سالِ نود! سلام بهارِ نو! سلام همه روزهای خوب خدا که در راهید. سلام همه روزهایی که قرار است پر از شیرینیِ ذکر و طاعت و بندگی بشوید. سلام همه روزهایی که قرار است عاری از گناه و غفلت و نافرمانی باشید.

3) مثل خیلی دیگر از لحظه های خوب زندگی که با همه زیبایی ش، گوشه دل آدم ناآرام است،  درد دارد، توی این لحظه های منتهی به سال نو، تا خوشی می آید کنج دلم خانه کند، ناآرامی ها و دردهای خواهرها و برادرهام توی بحرین و لیبی و یمن، چنگ می اندازد گوشه دلم، مجال خوشی را می گیرد ...آآه! اَفرِغ علینا صبراً و ثبّت اقدامنا و انصُرنا علی القوم الظّالمین.

4) ای کسی که زیر و رو کردن قلب ها، زیر و رو کردنِ چشم ها و نگاه ها فقط از تو برمی آید! ای کسی که آمدنِ شب و روز را تویی که تدبیر می کنی! ای کسی که روزگار را، زمین و زمان را، حتّی حالِ آدم ها را تو متحوّل می کنی! توی این سال و توی این دهه، حالِ ما را به بهترین حال دیگرگون کن!

/ 5 نظر / 12 بازدید
دده

در سال ۸۹ هم صبر را یاد گرفتیم هم استقامت را . همه صبور و بی انتها شدیم . در سال ۹۰ یاد می گیریم راه رهایی، آگاهی است ..

رستاخیز جان

گفت: «با بهاران روزی نو می‌رسد و ما هم‌چنان چشم به راهِ روزگاری نو». و ادامه داد: «اکنون که جهان و جهانیان مرده‌اند، آیا وقت آن نرسیده است که مسیحای موعود سر رسد "و یحی الأرض بعد موتها"». نگاه به آسمان دوختم. اکنون که جهان و جهانیان تشنه‌اند، اکنون که خزان سستی امت اسلامی رو به پایان است، آیا وقت آن نرسیده است که... و صدایی از درونم گفت: "السّلام علی ربیع الأنام و نضرة الأیام" -سلام بر بهار مردم و شادابی روزگاران- به حضرت بهار سلام کن!

لینک‌زن

سلام مریم جان عیدت مبارک بهاریه که نوشتی ای در قسمت مطالب منتخب سایت "لینک‌زن" بازنشر داده شد. لینک‌زن سایتی برای بازنشر مطالب وبلاگ‌نویسان خانم است. سال خوبی داشته باشی

لیلا

سلام... سال نو مبارک[گل]