آقایِ مهربون

آن بارِ اخری که آمدم زیارت‌تان، نزدیکی‌های ضریح، یک خانم میانسالی کنارم بود که داشت زمزمه‌ می‌کرد با شما. بعد شانه‌هاش لرزید. بعد به هق‌هق افتاد و صداش بلندتر شد. عین ابرِ بهار اشک می‌ریخت و چیزهایی از شما می‌خواست. وسط خواسته‌هاش بارها و بارها شما را با این لفظ خطاب کرد؛ «آقایِ مهربون»! یادتان هست؟! ... به صداقت و صراحتِ لحظه‌های همان خانم، من را هم بخواهید و بخوانید آقای مهربون!

گرچه آهو نیستم امّا پر از دلتنگی‌ام...

/ 7 نظر / 14 بازدید
بی می ناب زیستن نتوانم.

آقـای رئـوف...آقـای مـهـربـون خوش به حال رواق‌ها، درها و ديوارهايي كه از نفس مهمانانت پَِر مي‌گيرند و به ضريح پاك تو مي‌رسند.خوش به حال مناره‌ها وكاشي‌ها! یا امام رضای مهربونمِ اي شمس‌الشموس، از راه دور به ميعادگاه عاشقي تو چشم دوخته‌ايم تا از جام كرامتت جرعه‌اي بنوشيم. ما را بي‌نصيب مگردان!

.

من هم عجیب هوایی مشهدم. اما روی خواستن و رفتن ندارم. خود آقا میدونه چرا. از اینجور شیعگی کردن براشون دیگه خودمم حالم بهم میخوره.

م.ص

راه که می افتم سمتش با خودم هزار بار یادآوری میکنم که اذن دخول یادت نرود گفته اند اینکه حضرت بپذیرن تو را یا نه از حالت موقع اذن دخول فهمیده می شود گفته اند چه بسیار علما که زیارتشان همین رسیدن به درب حرم و خواندن اذن دخول بوده همه اینها را بارها تکرار میکنم که درست است یک عمر مایه پز دادنمان به همه، همسایگی آقا بوده ولی اینجا صاحب دارد و اذن می خواهد هنگام ورود...اما خودش خوب می داند که همیشه یادم میرود،همیشه با وجود همه یار آوریها باز هم یادم می رود اما در عوض وقتی رسیده ام به ضریحش بارها تکرار کرده ام که آهویی که در حال فرار از دست همه چیز به در خانه شما می رسد خودش را معطل اذن دخول از شما نمی کند فقط می دود تا به آغوش شما برسد و خودش را رها کند من همان آهویم آقا.آهسته و با طمانینه و با ذکر به سمت شما نمی آیم همیشه میدوم به سمت شماآقا...

مجهول

شما عرب زبان هستید؟ حیف که یک دختر ایرانی متولد شیراز زادگاه و جایگاه کوروش حافظ و سعدی با این فرهنگ غنی با داشتن شاهنامه انقدر اصرار به عربی صحبت کردن داره

مینا

سلام مريم خانم؛ من هم كه ادعاي همسايگي با "ثامن الحجج(ع)" رو دارم،كه نزديك دو ساعت، فاصله دارم با ديدن گنبد طلاييشون، حدود دو ماه و نيمه كه نرفتم پابوسشون؛ اگه "انشاءالله" قسمت شد و رفتم، براي عازم شدنِ شما هم دعا خواهم كرد؛ البته اگه مقبول بيفته؛ اگه، اگه، اگه... پاينده باشيد.

فاسین

به مینا به م.ص لطفا اگر رفتید اگر شد به آقا...

مستعان

خیلی زیبا مینگارید... لینک شدید بزرگوار در پناه شاه طوس